Nagy bogyójú, determinált, közepes növekedésű, elsősorban friss fogyasztásra használt paradicsom, mert íze tökéletes paradicsom-íz. Nagyméretű bogyója kellően leveses, hogy befőzésre is alkalmas legyen. Színe sötétpiros, átlagosan 180-220 gramm súlyú. Betegségekre nem érzékeny, ügyelni kell a megfelelő és rendszeres öntözésre. Tápkockás, fejlett gyökérzettel.
Folytonos növekedésű, bőtermő, egyik legnagyobb bogyójú szabadföldi fajta. Lombozata terebélyes, a bokor szilárd ágrendszerű. Felálló termése enyhén bordás, 90-100 g átlagtömegű, tölteni való, fehér, édes.
15 cm magas,növendék példány. Kedveli a meleget, de tűző napra ne tegyük, mert levelei megsápadnak. Fagyérzékeny növény. Hűvös, világos helységben teleltessük, mindeközben keveset öntözzük. Gyulladáscsökkentő és sejtregeneráló hatással rendelkezik. A kifejlett levelek nedvével égési sérüléseket és egyéb bőrproblémákat kezelhetünk. A növényeim garantáltan vegyszermentes környezetben nevelkedtek, sok odafigyelést és gondoskodást kaptak.
A biokert nélkülözhetetlen egynyári növénye. Jellegzetes illatú virágai késő őszig díszítik a kertjeinket. Nagy szerepe van a növényvédelemben, elűzi a gyökérfonálférgeket. Jó társnövénye a a paradicsomnak, a burgonyának, a petrezselyemnek, de talajtakaró növényként mindenhol hasznát vehetjük. A palántáim garantáltan vegyszermentes környezetben nevelkedtek, sok odafigyelést és gondoskodást kaptak.
Vegyszermentes magból, vegyszermentes közegben nevelt bazsalikom palánta. Januári vetés. Egynyári, melegkedvelő növény. 40-50 cm magas, elágazó szárú, meleg- és fénykedvelő. Levelei közepes méretűek. A cserépben vegyesen van lila és zöld bazsalikom is. Kiültetés szabadföldbe: május második fele-június első fele Betakarítás ideje szabadföldön: június második fele-szeptember első fele
Kanadai típusú sütőtök fajta, több éve sikeresen termeljük. Nagy méretű, sötétnarancs színű tök, súlya átlagban 2-2,5 kg, de ennél nagyobb példányokat is nevel, ha megfelelő mennyiségű víz és tápanyagdús talaj áll rendelkezésére. Íze kifejezetten édes. Hűvös, száraz helyen 5-6 hónapig is eltárolható.
A Black Beauty középkésői, bőtermő szabadföldi- és hajtatási fajta. A növény sűrű, zárt, alacsony bokrot képez. Termése 250-300g átlagsúlyú, gömbölyded alakú. Héja középlila, húsa halvány krémszínű.
Gyengébb talajokhoz is kiválóan alkalmazkodik, fontos szerepet tölt be az erdei és parlagi ökoszisztémákban. A népi gyógyászatban is széleskörűen használták. Fájából kiváló szerszámnyelek készültek. Napjainkban leginkább szörp készül friss virágzatából, de szárítva meghűléses betegségek kezelésére is használható.
Évelő salátanövény. Csípős ízű tőleveleit egész évben gyűjthetjük. A tápdús, nedvesebb helyeket kedveli. Virágzás után a levelei kesernyések lesznek, a virágszár visszatörésével ez megelőzhető. Mustárolaj-glikozidja fertőtlenítő, vírus-, baktérium- és gombaölő hatású.
A California Wonder piros színű változata nem okoz csalódást, ha ezt neveljük. Folytonnövő, hosszú tenyészidejű, nagytestű, vastag húsú paprika. Bogyói sötétzöldből pirosba érők, 90-110 g átlagtömegűek. Szabadföldi termesztésre és hajtatásra is ajánlott.
Termő citromfáról szaporított dugványok, várhatóan 1-2 év múlva már termései is lesznek. Átlag magasságuk 40-50 cm.
Kellemes, citromra emlékeztető illatú, fehér virágú, évelő növény. A Közel-Keletről származik, a mediterrán éghajlatot kedveli. Vadon csak szórványosan fordul elő, de kertekben sokfelé megtalálható. Népies neve: orvosi citromfű, citromszagú melissza, méhfű, mézfű, igaz nádrafű, macskaméz, mézelke. Drogként hajtásait (Melissae herba) és levelét (Melissae folium) szedik, a leveleket virágzása kezdetén, július-augusztus hónapokban. Vírusölő tulajdonsága miatt a belőle készített krém jól alkalmazható az ajakherpesz (Herpes simplex) helyi kezelésére. Teája és illóolaja is ideg- és szívnyugtató, görcsoldó. Serkenti az emésztést, és gyakran alkalmazzák fejfájás, álmatlanság, alvászavarok esetén is. Enyhíti az idegességet, így idegerősítőként kiváló gyógynövény. Szerepe van a depresszió oldásában is. Gyomorhurut, gyomorsavtúltengés, hányinger, puffadások idején különösen jó a citromfű. Izzasztó, szélhajtó, epeműködést serkentő hatása is ismert. Emellett javítja az emésztést, csökkenti a vérnyomást és a fejfájást és általános görcsoldó szer.[4] Virágaiból citromfűolajat (Aetheroleum melissae) desztillálnak, amit az illatszeripar is felhasznál különböző parfümök alkotórészeként. A rándulások gyógyítására használt ún. lóbalzsamnak is alkotóeleme. Mivel távol tartja a szúnyogokat, nyári estéken érdemes virágcserépben az ablakba helyezni. Nagy méretű cserépben vannak, akár ezekben is teleltethetők. Nem fagyérzékeny, meghálálja a rendszeres öntözést.